• کدخبر: 62179
  • تاریخ انتشار خبر: ۳:۵۵ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۹/۰۸/۶
  • چاپ خبــر

بدهی ۳۵۰ میلیون تومانی ادارات گلپایگان به اوقاف۱

گلپایگان- رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گلپایگان گفت: اشخاص حقیقی ۲۸۹ میلیون تومان و ادارات حقوقی نیز ۳۵۰ میلیون تومان به اداره اوقاف گلپایگان بدهی دارند که باید نسبت به تسویه آن اقدام کنند.

به گزارش دیار عالمان،حجت الاسلام عباس نصیرالاسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه مردم با توجه به مشکلاتی که دارند هنوز به اوقاف اعتماد دارند، اظهار داشت: اگر با دستگاهی و یا شخص حقیقی برخورد قضائی می‌شود به دلیل عمل به وظیفه شرعی و احترام به مطالبات مردمی است که ۴۰۰ سال قبل بنا بر هر نیتی موقوفه‌ای را وقف کردند و اوقاف باید حافظ میراث واقفان باشد.

۹۴۴ موقوفه در گلپایگان به ثبت رسیده است

وی با بیان اینکه در شهرستان گلپایگان تاکنون ۹۴۴ موقوفه در سامانه جامع موقوفات کشور به ثبت رسیده است، گفت: امسال یک واحد تجاری با نیت ترویج قرآن کریم و مکتب امام حسین (ع) و چهار جریب زمین زراعی با نیت هزینه برای یکی از مساجد شهرستان وقف شد، همچنین دو موقوفه وقف شده در سامانه اوقاف به ثبت رسید.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گلپایگان بیان داشت: رقبات موقوفه عباس خان در روستای «شیدآباد» گلپایگان شامل ۲۶ واحد تجاری، ۳۳ واحد مسکونی و ۲۵۰ متر زمین زراعی است که در دوران قاجار به ثبت رسیده است.

۵۰ رقبه اوقاف گلپایگان در اختیار ادارت این شهرستان است

وی با بیان اینکه ۵۰ رقبه اوقاف گلپایگان در اختیار ادارات و نهادهای دولتی این شهرستان در موقوفه خدیجه خانم قرار دارد، تصریح کرد: آموزش و پرورش گلپایگان با ۳۷ رقبه بزرگترین مستأجر ماست و هشت سال است که اجاره خود را پرداخت نکرده است، درست است که مدارس درآمدزایی ندارد اما تالار معلم و فروشگاه فرهنگیان که درآمدزایی بالا دارد باید اجاره خود را پرداخت کند و اگر اقدام به پرداخت اجاره انجام نشود ورود قضائی در این امر خواهیم داشت.

حجت الاسلام نصیرالاسلامی اضافه کرد: بدهی اشخاص حقیقی به اداره اوقاف گلپایگان ۲۸۹ میلیون تومان و ادارات حقوقی نیز ۳۵۰ میلیون تومان است؛ برای دریافت این بدهی‌ها از طریق مراجع قضائی ورود پیدا کردیم که در مرحله نخست بخش‌هایی از اداره فرهنگ و ارشاد گلپایگان که در اجاره بخش خصوصی بود پلمب شد و در مرحله دوم اگر به حکم قانون تمکین نشود و اقدام به پرداخت اجاره جدی گرفته نشود بخش اداری فرهنگ و ارشاد گلپایگان نیز پلمب خواهد شد.
فصاحت

درج دیدگاه