• کدخبر: 62338
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۳۲ ب.ظ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  • چاپ خبــر

اطلاعیه کمیسیون ماده ۱۰ احزاب درخصوص عنوان و جایگاه قانونی جبهه‌های حزبی

دبیرخانه کمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی در اطلاعیه‌ای فهرست جبهه‌های تشکیل شده مطابق شرایط قانونی را منتشر کرد

بسمه تعالی
با توجه به انجام برخی فعالیت‌های تشکیلاتی و سیاسی در قالب عناوینی هم چون شورا، ائتلاف، نهاد و سایر موارد مشابه، دبیرخانه کمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی، تذکر نکات ذیل را لازم می‌داند:

۱. مطابق مفاد قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی، جبهه شامل تعدادی احزاب دارای پروانه است که در زمینه فعالیت مشخص و با اطلاع کمیسیون ماده ۱۰ احزاب تشکیل می‌شود.

۲. به طور معمول، در آستانه انتخابات مختلف، برخی احزاب و گروه های سیاسی به منظور ائتلاف و همگرایی، مبادرت به تشکیل جبهه می‌نمایند که برابر قانون احزاب می‌بایست کلیه مسؤولیت آن را بپذیرند و مراتب را به اطلاع کمیسیون احزاب برسانند؛ لذا ضمن تاکید بر انجام فرآیند قانونی پیش گفته، فعالیتهای ائتلافی کلیه احزاب و گروه‌های سیاسی، فقط در قالب و عنوان مقرر در قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی وجاهت دارد و استفاده از سایر عناوین مغایر با عناوین مصرح در قانون پذیرفته نیست.

۳. به منظور تنویر افکار عمومی، تعداد و مشخصات دوازده جبهه حزبی که تشکیل آن ها مطابق فرایند قانونی و با اطلاع رسانی به کمیسیون احزاب انجام شده است، به شرح پیوست اعلام می‌شود. بدیهی است سایر احزاب پروانه دار متقاضی تشکیل جبهه می‌بایست فرایند ذکر شده در قانون احزاب را طی نمایند.

برای مشاهده لیست جبهه‌های حزبی قانونی و مورد تایید وزارت کشور، بر روی لینک کلیک کنید./ منبع ایسنا

درج دیدگاه