دیار عالمان

۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای بهسازی جاده خمین به گلپایگان صرف شد

کدخبر: 62615
تیر ۱۹, ۱۴۰۰ در ساعت ۸:۰۲ ق.ظ

به گزارش دیار عالمان به نقل از ایرنا – رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای خمین گفت: ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای بهسازی و روکش آسفالت جاده خمین به گلپایگان امسال در حد فاصل میدان حجاب تا میدان سنگ نگاره‌های تیمره صرف شد.

«حمیدرضا قاسمی» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: این میزان اعتبار از محل منابع مالی استانی و ملی به خمین تخصیص شده و عملیات بهسازی جاده مذکور در دو خط تردد رفت و برگشت  صورت گرفته است.
وی بیان کرد: پس از پایان عملیات روکش آسفالت، خط کشی و ایمن سازی محور خمین – گلپایگان انجام می‌شود.
رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای خمین گفت: لکه‌گیری و آسفالت راه‌های اصلی و فرعی این شهرستان با ۴۰۰ تن آسفالت گرم و سرد، تعمیر ۱۵ چراغ چشمک زن و به‌روز رسانی ۱۶ کیلومتر چراغ روشنایی روستایی را از دیگر طرح های اجرایی امسال است.
وی تصریح کرد: ۲ هزار و ۱۲۰ تناژ لکه‌گیری با آسفالت سرد و گرم، رفع نقطه حادثه‌خیز خمین به کاظم آباد، تیغ‌زنی راه‌های شوسه و خاکی به طول ۶۰ کیلومتر، تعمیر، مرمت و نگهداری دهانه ۶ پل،لایروبی و اصلاح ۲۲۵ کانال هدایت آب، ۲۵ هزار و ۵۰۰ کیلومتر بر فروبی واصلاح هندسی ۲۵۰ کیلومت از خمین به حمزه‌لو از اقدامات راهداری این شهرستان در سال گذشته بود.
قاسمی اضافه کرد: ۳۰۰ شاخه تابلوی اطلاعاتی و انتظامی، یک‌هزار علایم ایمنی و ۴۱ چراغ چشمک زن جدید و تعمیری پارسال در خمین نصب شد.
وی، خط‌کشی ۱۷۰ کیلومتر از سطح راه، پاکسازی هشت کیلومتر حریم راه از نخاله و شستشوی تابلو به طول ۲۵۰ کیلومتررا از دیگر اقدامات راهداری این شهرستان بیان کرد.
رئیس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خمین افزود: تقاطع های خمین – الیگودرز و خمین – اراک  پارسال با نصب علایم مربوطه، نصب چراغ چشمک زن، و احداث رمپ های خاکی ورود و خروج با حجم خاکریزی یک‌هزار و ۲۰۰ مترمکعب ایمن سازی شد.

شهرستان خمین در جنوب استان مرکزی دارای ۵۸۰ کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی است.