• کدخبر: 694
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۱۰ ق.ظ - جمعه ۱۳۹۲/۰۵/۲۵
  • چاپ خبــر
اعمال تعرفه برای واردات تجهیزات نفت/ ضرورت تشکیل مرجع برای تایید کیفیت تجهیزات صنعت نفت
رئيس انجمن سازندگان تجهيزات نفت؛

اعمال تعرفه برای واردات تجهیزات نفت/ ضرورت تشکیل مرجع برای تایید کیفیت تجهیزات صنعت نفت

1-11رییس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران، از طرح اعمال تعرفه وارداتی برای تجهیزات نفتی چینی که توسط وزیر پیشنهادی نفت مطرح شده است، استقبال کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری شهرستان گلپایگان به نقل از باشگاه خبرنگاران رضا پدیدار ، با اشاره به تاکید وزیر پیشنهادی نفت بر استاندارد و کیفیت تجهیزات داخلی، گفت: سازندگان تجهیزات صنعت نفت سال گذشته برای موضوع کیفیت کالا پیشنهاد شورای عالی صدور پروانه کیفیت کالا را مطرح کردند که این طرح مورد موافقت دستگاه های مسئول قرار گرفته و این جلسه به ریاست وزیر نفت تشکیل شد.

وی با اشاره به اینکه اعمال تعرفه های وارداتی برای تجهیزات چینی منجر به تقویت سازندگان داخلی خواهد شد، اضافه کرد: این در حالی است که چین همواره تجهیزات درجه یک خود را به آمریکا و تجهیزات درجه دو و سه خود را به ایران عرضه می کند.

رییس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران، اقتدار صنعت نفت را وابسته به استانداردها و کیفیت تجهیزات این صنعت عنوان کرد و گفت: علاوه بر وزیر نفت، معاون پژوهشی وزارت نفت، سازندگان، پیمانکاران، مشاوران و مصرف کنندگان نیز عضو این شورا هستند و تاکنون این شورا پنج جلسه برگزار کرده است .

وی تشکیل مرجعی برای تایید کیفیت تجهیزات تولید داخل را از دستاوردهای این شورا ذکر کرد و گفت: کالا و تجهیزات تولیدی با رعایت شاخص های بین المللی توسط این مرجع تایید و پروانه کیفیت آن صادر شده و در این صورت تایید می شود که کالا از نظر کیفی مطابق با استانداردها تولید شده است.

پدیدار در مورد  قیمت تجهیزات نیز گفت: از وزارت نفت مجوزی اخذ شده است که تا قوی شدن بنیه ی سازندگان داخلی، تجهیزات داخلی با ۲۰ درصد قیمت بالاتر از نمونه های خارجی خریداری شود.

رییس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران، یکی از درخواست های بخش خصوصی تولیدکنندگان تجهیزات را پرداخت به موقع پیش پرداخت ها ذکر و پیشنهاد کرد در برخی موارد به جای ۲۵ درصد، ۵۰ درصد مبلغ قرارداد به بخش خصوصی پرداخت شود تا نقدینگی این بخش برای تهیه مواد اولیه تامین شود.

وی اضافه کرد: در صورتی که پرداخت ها به موقع صورت گیرد و در موارد مورد نیاز، ۵۰ درصد مبلغ قرارداد به عنوان پیش پرداخت به بخش خصوصی داده شود، به طور قطع مباحث تاخیرها نیز مرتفع می شود.

 

درج دیدگاه

بایگانی

تیر ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« خرداد    
۱۲۳۴۵۶۷
۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
۲۹۳۰۳۱